Gardróbrendezés lépésről lépésre

Mindenki eljut egyszer arra a pontra, ahol úgy érzi változtatnia kell a ruhásszekrénye összetételén. Részben akkor, amikor már nem férnek el az új dolgok a ruhásszekrényben, részben akkor, amikor úgy érzi stílusa némi frissítésre szorul.

Mi történik a gardróbrendezés során? 

A leghatékonyabb, ha előbb tisztába jövünk azzal, hogy mi is áll jól nekünk igazán. Ez nem holmi misztikus dolog. A külsőnk magasságból, szélességből, arányokból, színekből és formákból áll. El kell tudnunk kicsit gondolkodni ezen. Mit szeretnénk a külsőnkkel tenni? Nyilván a jó válasz az, hogy az előnyöket hangsúlyozni, az előnytelent kompenzálni. Ha tudjuk, hogy ezt mi módon tehetjük könnyebb átvizsgálni, hogy mi van a szekrényünkben, ami ezt a célt szolgálja és mi az, ami nem. Nézzünk magukra racionálisan.

Stílustanácsadó közreműködésével előbb kiválasztjuk a legelőnyösebb színeket, az előnyös színeket, az előnyös színkombinációkat, illetve azokat az archoz kevésbé passzoló, de “szeretem” színeket, melyeket majd olyan helyen viseljünk magunkon, ami nem zavarja az előnyös összhatást, pl. szeretem és nem öregít.

A színek jellemzőinek megismerése alapján figyelembe vesszük a minták okozta hatást is, így a színtanácsadás után a gardróbrendezés során már egészen máshogy tekintünk az eddigi ruhatárunkra.

Kb. 50 féle női stílust lehet kapásból felsorolni, melyek összetevői visszaköszönnek az üzletekben a különböző trendek során. Aki nem tudja felismerni őket könnyen elcsábul egy fodornak, egy virágmintának, egy csipkének, egy hatalmas övcsatnak. Nem csoda ha ezek után fogalmunk sincs, hogy mit mivel párosítsunk össze. Ezért van szükség arra, hogy tisztában legyen a fejünkben, hogy mitől elegáns, mitől romantikus vagy mitől lehet glam stílus egy stílus. Tudatosítjuk, hogy nekünk melyik áll jól és miért.

Ha már ezt is tudjuk a nekünk előnyös színek mellett még könnyebben láthatjuk, hogy mely ruhadarab maradhat és melyik mehet.

A végső döntést a testalkattal kapcsolatos adottságok jelentik. Hiába ugyanis a jó szín és a jó stílus, ha a szabás előnytelen számunkra. Egy alacsony, arányaiban rövidebb lábú hölgy vagy úr, teljesen más szabást kénytelen sokszor viselni mint azok, akik az új trendeket bemutatják nekünk fotókon. A gardróbrendezés során a harmadik szempont az, ha az előnyös színek, megfelelő stílus után a testalkatunknak előnyös fazont és annak okait is tudatosítjuk.

A kiegészítők is nagyban befolyásolják az összhatást. Egy egyszerű ruha számos stílusú összhatás kialakításának alapja lehet. Könnyen csinálhatunk belőle sportosan elegáns, elegáns, vivid, glam stb megjelenést, ha tudjuk melyik mi alapján kerül egyik vagy másik csoportba.

A táskáknál a méretet, a vonalvezetést vagyis a formákat, a színeket és azok harmóniáját, az alapanyagot, a rajta lévő díszeket és az egész összhatását vizsgáljuk. Fontos, hogy valamelyik stílusba besorolható legyen ahhoz, hogy tudatosan tudjuk viselni egyik vagy másik kedvelt összhatás kialakítása céljából.

A cipő nagyon fontos része az öltözetnek. Nem pusztán kényelmesnek, de adottságainkhoz megfelelőnek célszerű lennie. Ide tartozik a helyes sarok és talp választás. A cipő anyagának minősége, színe, a fazon kialakítása mely nyújthatja vagy rövidítheti a megjelenést, feldobhatja vagy elronthatja a teljes szettet.

A gardróbrendezés során az ékszerek is kiválogatásra kerülnek. Az ékszereket nem úgy választjuk ki, hogy melyik szép és melyik nem. Hanem úgy, hogy melyik illik adott stílusirányzatba és miért. Fontos az ékszerek mérete, stílusa, színe és az, hogy milyen további kiegészítővel harmonizálnak és miért.

Mennyi ruha elegendő a rendezett gardróbhoz? 

Inkább legyen 10 ruhája valakinek, ami 100%-ban passzol az igényeihez és hordja őket, mint 1000, amiből egyiket sem. Nincsenek igazából ilyen szabályok. Akinek színes a társasági élete, szereti a változatos megjelenést, sokféle összejövetelre jár az üzleti találkozóktól kezdve a szabadtéri programokon át, nyilván számára többféle öltözet kombinálásának lehetősége ideális. Eleve még négy évszakos ország vagyunk, így a tavasztól a télig terjedő évszakokban kell öltözzünk mínusz 20 foktól lassan plusz 50-ig.

Mennyire legyen színes a ruhatárunk? 

A színekhez mindenkinek egyedi a viszonya. Sok nőt, köztük engem is nehéz a fekete öltözetből kivetkőztetni. Ennek több oka van,  nálam elsősorban a szín jelentett biztonság az egyik fő tényező. Néha napi 8-10 órát is egy ruhában töltök. Nem szeretem, ha bármi folt meglátszik rajta, főleg stílus témában. Nagyon jó érzés világosban, színesben is lenni. Élethelyzetünkhöz, kedvünkhöz igazítsuk. 3 szín viselése egyszerre tetszetős. Nem sok és nem kevés. Színeket életkorunkhoz, életfelfogásunkhoz és persze saját adottságainkhoz válasszuk. Megdöbbennénk, ha megkérdeznénk ismerőseinket a szerintünk előnyös és szerintük előnyös öltözetről. Ha viszont szakemberhez fordulunk, nem pusztán egy véleményt hallunk, hanem hozzáértő és építő véleményt.

Milyen gyakran vásároljunk? 

Én imádom a vásárlást, így bár a tartós ruha a legjobb befektetés, ha csupa olyan dolgot veszünk, ami a végtelenségig velünk marad és szekrényünk kapacitása is véges, előbb utóbb nem tudunk újat hova tenni. Vagy el kell adni vagy abba kell hagyni a vásárlást. 🙂 A gardróbrendezés is és az új ruhák vásárlása is egy lelki folyamat is egyben. Összegezni, elengedni, fejlődni, új dolgokat kipróbálni, új kaland, új élmény. Ki mennyire élménykedvelő, olyan gyakran és olyan kalandra fog vállalkozni.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com